امروز پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
کاربر مهمان خوش آمدید، ورود/ثبت‌نام

آموزش چند تکه کردن عکس

آموزش چند تکه کردن عکس

سلام دوستان عزیز. امیدوارم حالتون خوب خوب باشه…

امروز با یک آموزش دیگه باهاتون هستم. امیدوارم که بتونید با استفاده از این آموزش عکسای خانوادگیتون را به گنجینه خاطرات زیبایی تبدیل کنید.

خب حالا شروع می کنیم.

در این آموزش از سایت “پی اس دی فروشی” قصد دارم بپردازم به آموزش چند تکه کردن عکس با استفاده از نرم افزار فتوشاپ.

گام اول

عکس مورد نظر را در برنامه فتوشاپ باز کنید و از لایه اصلی با استفاده از گزینه ی Duplicate Layer یک کپی بگیرید و آن را  “لایه ۱” بنامید.

گام دوم

با کلیک بر روی دکمه ی Create a new layer  در پایین کادر لایه ها، یک لایه جدید بسازید و آنرا “لایه ۲” بنامید.

سپس این لایه را بین دو لایه موجود (بالاتر از لایه اصلی و زیر لایه کپی گرفته شده) قرار دهید.

گام سوم

رنگ پیش زمینه (یا همان ForeGround) “لایه ۲”  را از ابزارهای سمت چپ یه مشکی تغییر داده و با فشار دادن دکمه های Alt+Backspace لایه را با رنگ مشکی پر کنید.

گام چهارم

بالاتر از لایه ی “لایه ۲” یک لایه جدید ساخته و نام آن را “لایه ۳” بگذارید.

روند مراحل ۱ تا ۴ را می توانید در عکس زیر مشاهده کنید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام پنجم

اکنون “لایه ۱” را فعال کرده و ابزار Rectangular Marquee Tool را از منوی ابزارها در سمت چپ انتخاب کرده و دور اولین تکه ای که می خواهید از تصویرتون جدا بشه یک مستطیل بکشید. البته این کار را با فشار دادن دکمه M نیز می توانید انجام دهید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام ششم

حال “لایه ۳” را فعال کرده و کلیدهای Alt+Backspace را فشار دهید تا ناحیه انتخاب شده از رنگ مشکی پر شود. بنابراین روی عکس این بخش پر نخواهد شد بلکه شما روی لایه ای که فعال است (لایه ۳) مشکی شدن این بخش از عکس را مشاهده میکنید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام هفتم

بسیارخب در این مرحله “لایه ۱”  را انتخاب نموده و با کلیک راست روی آن گزینه Create Clipping Mask را انتخاب کنید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام هشتم

حال باید یک لایه جدید ایجاد کرده و آن را در پالت لایه ها بین دو “لایه ۲” و “لایه ۳” قرار دهید. این لایه جدید را “لایه ۴” بنامید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام نهم

حال با استفاده از همان ابزار Rectangular Marquee Tool یک مستطیل با ابعادی که کمی بزرگتر از مستطیل قبلی باشد دور ناحیه جدا شده از عکس بکشید، بطوریکه نواحی اضافی بصورت حاشیه برای عکس مورد استفاده قرار گیرند.

گام دهم

حال رنگ اصلی را سفید قرار داده و با فشار دادن دکمه های Alt+Backspace مستطیل انتخاب شده را از رنگ سفید پر کنید. بدین ترتیب اولین تکه بریده شده از عکس اصلی را با حاشیه سفید رنگ دور آن خواهید داشت.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام یازدهم

حال باید به حاشیه ایجاد شده استایل بدهید تا زیبایی بیشتری داشته باشد و از حالت ایستا خارج شود، برای این کار در بخش Layer Style وارد بخش Drop Shadow شده و تنظیمات آن را همانند عکس زیر قرار دهید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام دوازدهم

در این مرحله ابتدا لایه های ۳ و ۴ را با هم انتخاب کنید سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl+T را فشار دهید. حال همانند عکس زیر کمی تکه جدا شده از عکس را به همراه حاشیه اش بچرخانید، پس از چرخاندن هم کلید Enter را فشار دهید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام سیزدهم

لایه های ۱ و ۳ و ۴ را با هم انتخاب کنید و با فشار دادن کلیدهای Ctrl+G هر سه لایه را در یک گروه قرار دهید، این کار ارتباطی با بخش طراحی و ایجاد افکت ندارد و تنها برای این است که هر تکه داخل یک گروه جداگانه قرار بگیرد تا سریعتر بتوانیم به لایه های آن دسترسی داشته باشیم.

گام چهاردهم

با کلیک راست روی آیکون گروه و انتخاب گزینه Duplicate Group از گروه یک کپی بگیرید.

آموزش چند تکه کردن عکس

گام پانزدهم

گروه کپی گرفته شده را باز کنید، لایه های ۳ و ۴ را با هم انتخاب کرده و کلید Ctrl+T را فشار دهید. حال با تکان دادن موس روی ناحیه انتخاب شده می توانید هر بخش دیگری از عکس را به همین شکل در بیاورید.

گام شانزدهم

در حقیقت کار شما تا اینجا تمام شده است، تنها کافی است همان کاری که در مرحله ۱۵ انجام دادید، یعنی کپی گرفتن از گروه اصلی و ایجاد افکت آن روی بخشهای دیگر عکس، تمام عکس را تکه تکه کنید تا به عکس نهایی که مشابه عکس زیر است دست پیدا کنید.

البته من به طور دلخواه تصویر خود را به صورت زیر درآوردم. شما نیز می توانید مطابق میل خود، با توجه به سایز مستطیلی که در ابتدا کشیدید و همینطور سایز عکستان تعداد تکه های بیشتر یا کمتری ایجاد کنید.

آموزش چند تکه کردن عکس

امیدوارم از این آموزش آسان و سریع نهایت استفاده را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code